Dokumentacja Wacława Górskiego ze zbiorów Fototeki Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa

Obszerne archiwum fotograficzne Wacława Górskiego (fot. z l. ok. 1960-2000) zostało przekazane przez autora do wykorzystania w domenie publicznej – prezentowane tu odbitki fotograficzne, pochodzące z dawnej Fototeki Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa, są przechowywane w Pracowni im. Izabeli z Potockich d’Ornano i Huberta d’Ornano na Wydziale Sztuk Pięknych UMK (s. 313); inne materiały zostały przekazane do Archiwum UMK i są stopniowo udostępniane w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej >> Ich wykorzystanie odbywa się na prawach określonych przez kpbc. 

Dokumentacja ze zbiorów Herder Institut w Marburgu

Dokumentacja obejmuje  zdjęcia wykonane przed II wojną światową (w tym  ze zbiorów W. Drosta – fotografie Kurta Grimma sprzed 1941 r.) oraz przedwojenne pocztówki. 

© Uwaga, prawa do zamieszczonych tu zdjęć są zastrzeżone. Wszelkie formy ich upublicznienia / publikowania, w tym – do celów naukowych, wymagają zgody Instytutu Herdera

Dokumentacja ze zbiorów Instytutu Sztuki PAN

Archiwum zawiera liczne zdjęcia architektury, widoki wnętrz, dokumentację wystroju i wyposażenia, zarówno sprzed II wojny światowej (w tym z czasów remontu kościoła w l. 30. XX w.), jak i z okresu późniejszego (fot. J. Szandomirskiego i  W. Górskiego z l. 70. XX w.).  

© Uwaga, prawa do zamieszczonych tu zdjęć są zastrzeżone. Wszelkie formy ich upublicznienia / publikowania, w tym – do celów naukowych, wymagają zgody IS PAN.

Różnego typu dokumenty ikonograficzne, utrwalające przeszłość kościoła – fotografie, obrazy, pocztówki – rozproszone są dziś w zbiorach prywatnych. Wszystkie osoby, które chciałby podzielić się podobnymi pamiątkami i upublicznić je na stronie inwentarza, zapraszamy do kontaktu na adres jracz@umk.pl. 

Dokumentacja ze zbiorów prywatnych